آموزش آبیاری باغات در پاییز و زمستان

آموزش آبیاری باغات در پاییز و زمستان

آموزش آبیاری باغات در پاییز و زمستان:

وقتی فصل پاییز و زمستان فرا می رسد، خیلی ها فکر می کنند درختان خواب هستند و نیازی به آب ندارند، این یک باور غلط است! آبیاری باغات را در پاییز و زمستان جدی بگیرید. درختانی که در پاییز و زمستان به درستی آبیاری نمی شوند اغلب تا بهار زنده نمی مانند یا هزینه دیگری را برایتان متحمل می شوند. به همین دلیل باید توجه بیشتری به آبیاری درختان در فصل پاییز و زمستان داشته باشیم.

آبیاری درختان در فصل پاییز:

در فصل پاییز، آب مورد نیاز درخت با فصل گرم سال متفاوت است، اما این بدان معنا نیست که درخت در پاییز آبیاری نشود. اگر به آبیاری درخت ادامه دهید، می توانید انتظار نتایج غیرقابل برگشتی را داشته باشید.

قبول داریم که در ابتدای پاییز، برگ های درختان می ریزند و به نظر می رسد رشد آنها متوقف شده است، اما در عمق زمین، ریشه ها هنوز کار می کنند. رشد ریشه تا زمانی که زمین کاملاً یخ نزند متوقف نمی شود و در این دوره برای رشد به خاک مرطوب نیاز دارند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که در فصل پاییز باران زیادی می بارد، در این فصل از سال نیازی به آبیاری درختان خود نیست. برعکس، اگر در منطقه ای خشک زندگی می کنید و در پاییز خبری از باران نیست، باید به فکر آبیاری درخت باشید.در این صورت آبیاری هفتگی درخت را در نظر بگیرید.

هنگامی که آبیاری باغات در پاییز و زمستان به درستی مراقبت نمی شود، نتایج در بهار یا تابستان نشان داده می شود. کمبود آب ممکن است حتی با آمدن بهار به چشم نیاید، اما با آمدن گرمای تابستان درخت از بین می رود.

معمولا توصیه می شود خاک را در عمق 25 تا 30 سانتی متری مرطوب نگه دارید تا ریشه های درخت به رشد خود ادامه دهند.

بهترین زمان برای قطع آبیاری درختان در پاییز:

نحوه آبیاری درخت در پاییز و نحوه نگهداری درخت در این فصل برای درخت حکم زندگی و مرگ را دارد. هر چه در این فصل بهتر از درخت خود مراقبت کنید، زمستان را ایمن تر خواهید داشت. اغلب، بهترین زمان برای توقف آبیاری در پاییز با تغییرات دمای هوا و خاک اندازه گیری می شود. اگر دمای هوا و خاک زیر 4 درجه سانتیگراد است و خبری از افزایش دما نیست آبیاری درخت را قطع کنید.با این حال، ممکن است در منطقه‌ای که شما زندگی می کنید زمین یخ نمی زند، در این صورت آبیاری درختان در پاییز را قطع نکنید و در تمام زمستان مانند پاییز به آبیاری ادامه دهید.

آموزش آبیاری باغات در پاییز و زمستان

فواید آبیاری درختان در پاییز:

درختانی که در پاییز آب کافی دریافت کرده اند و مراقبت آبیاری آنها انجام شده است در زمستان استرس کمتری خواهند داشت.این تنش ها می تواند بقای درخت را در ماه های بعد تهدید کند. علاوه بر این، این درخت زمستان را با قدرت بیشتری پشت سر گذاشت و در بهار شاهد برگ و میوه بیشتری خواهید بود. برعکس، درختانی که در پاییز مورد بی توجهی قرار گرفته اند، اغلب در بهار و زمستان آینده اثرات کم آبی زمستانی را نشان می دهند.

آبیاری درختان در زمستان:

کم آبی درختان در فصل زمستان یکی از پیامدهای بی توجهی به آبیاری درختان در فصل زمستان است. اگرچه درختان در زمستان می خوابند، اما آب مورد نیاز آنها نمی خوابد! آنها با توجه به منطقه خود نیازهای متفاوتی به آب دارند. البته آبیاری درخت در منطقه گرم و خشک با آبیاری درخت در منطقه سرد متفاوت است. اگر باغ شما در آب و هوای گرم واقع شده است، درخت را دو بار در ماه در زمستان آبیاری کنید. از طرفی اگر باغ شما در منطقه سردسیری است، کافی است ماهی یک بار درخت را آبیاری کنید. این روش آبیاری در شرایط عادی است. توجه داشته باشید که در بارندگی های طولانی و یا برف های شدید، رعایت این روش آبیاری در زمستان ضروری نیست.

بهترین زمان برای آبیاری در زمستان:

نگهداری درختان در زمستان نیازمند قوانین و برنامه ریزی دقیق تری است.داشتن یک برنامه اولیه به شما کمک می کند باغ خود را بهتر مدیریت کنید. نکات زیر را برای آبیاری درختان در زمستان به خاطر بسپارید:

• آبیاری را در روزهای گرم با دمای بالای 4 درجه سانتیگراد انجام دهید.

• خاک را چندین بار آزمایش کنید تا مطمئن شوید یخ زده نیست. خاک یخ زده را آبیاری نکنید.

• در طول روز که دمای هوا افزایش می یابد آبیاری را انجام دهید.

• درختان برگ دار نسبت به درختان بدون برگ به آب بیشتری نیاز دارند.

آموزش آبیاری باغات در پاییز و زمستان

سخن پایانی:

درختان موجودات زنده ای هستند که در طول فصل رشد خود نیاز به نگهداری و مراقبت دارند. انتخاب خاک مناسب، کوددهی به موقع و آبیاری منظم چیزی است که هر درختی به آن نیاز دارد و باید رعایت شود. اکنون توجه به این نیازها در فصول پاییز و زمستان با کاهش دما افزایش می یابد. به همین دلیل دانستن سبک آبیاری باغات برای پاییز و زمستان بسیار مهم است.